stat

18. Millennium Docs Against Gravity

18. Festiwal Filmowy Millennium Docs Against Gravity odbędzie się w dniach 14-23 maja 2021 w Warszawie, Wrocławiu, Gdyni, Katowicach, Poznaniu, Bydgoszczy i Lublinie.

Festiwal Filmowy Millennium Docs Against Gravity to największy festiwal filmowy w Polsce. Ostatnia edycja odbyła się w formie hybrydowej (4-18.09.2020 w kinach, a potem 19.09-30.10 online) i zgromadziła łącznie 170 700 widzów. Zaprezentowaliśmy w sumie 160 filmów, z których wszystkie ujawniają i wyzwalają to, co najważniejsze w kinie, a także w prawdziwym życiu: emocje (pod wspólnym hasłem Festiwalu: "Z czułości do świata"). MDAG to jedyny festiwal filmowy w Europie, który ma miejsce jednocześnie w siedmiu różnych miastach.

W 2020 roku Festiwal został podzielony na trzy wyjątkowe części. Pierwszą była część kinowa, która rozpoczęła się 4 września i zgromadziła ponad 65 000 widzów w siedmiu miastach Polski - Warszawie, Wrocławiu, Gdyni, Katowicach, Poznaniu, Lublinie i Bydgoszczy. W kinach wyświetlono łącznie 149 filmów. Następnie od 19 września do 4 października 111 tytułów zostało zaprezentowanych na stronie www festiwalu mdag.pl w ramach części online Festiwalu. Ostatnia, trzecia część Festiwalu to projekt "Podłącz się. Kino dokumentalne on-line", dofinansowany ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura w sieci. W dniach 9-30 października widzowie mogli bezpłatnie oglądać wybrane filmy z programu Festiwalu (także w wersji z audiodeskrypcją i napisami dla osób z wadami słuchu) oraz uczestniczyć w warsztatach i spotkaniach z ekspertami.

W tym roku Festiwal przyjmie również formę hybrydową. Festiwal odbędzie się w kinach w dniach 14-23 maja 2021. To będzie już osiemnasta, "pełnoletnia" edycja! W programie widzowie tradycyjnie znajdą filmy odnoszące się do najbardziej aktualnych problemów współczesnego świata. Co roku stawiamy na różnorodność tematów, dlatego nie brakuje tytułów o polityce, społeczeństwie, prawach człowieka, sytuacji kobiet, ekologii, psychologii, nauce, filozofii, zaangażowanym dziennikarstwie, sporcie, sztuce, popkulturze i architekturze.

Więcej informacji wkrótce.

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Kina

Gdynia

Rumia

DKFy

Zapowiedzi