stat
PATRONAT

12. Sopot Film Festival (13 opinii)

Sopot Film Festival na stałe wpisał się już w kulturalne wydarzenia Trójmiasta i letnią mapę festiwali filmowych. Tegoroczna edycja odbędzie się od 14 do 22 lipca, oczywiście w Sopocie. Projekcje odbędą się w salach kinowych, studyjnych, teatralnych.

Relacja z imprezy

Nie zabraknie również kina plenerowego nad brzegiem morza. W tegorocznym programie znajdziemy m.in.: konkurs europejskich debiutów filmowych, panoramę kina duńskiego, panoramę filmów o sztuce, retrospektywę Nicolasa Winding Refna i Focus on Animation.

Sopot Film Festival to międzynarodowy festiwal filmowy, który od trzech lat odbywa się w wakacje jako wieloformatowa impreza kulturalna. Pokazy filmowe odbywają się równoległe w najważniejszych miejscach kulturalnych Sopotu. W tym roku będą to: Multikino, Państwowa Galeria Sztuki, Scena Kameralna Teatru Wybrzeże, Multidyscyplinarne Centrum Kulturalno - Artystyczne Zatoka Sztuki oraz w Dworku Sierakowskich. Pokazom filmowym towarzyszą koncerty na żywo do kina niemego, spotkania z twórcami, wystawy.

Różnorodne pasma programowe festiwalu prezentują przekrój kina światowego, najnowsze i najciekawsze produkcje światowego formatu, przybliżają kinematografie poszczególnych krajów oraz sylwetki poszczególnych reżyserów. W programie co roku znajdują się produkcje nagradzane i wyświetlane na największych festiwalach filmowych, takich jak: Cannes, Berlin, Wenecja i Rotterdam.

Pierwszy teaser festiwalu:W tym roku obejrzeć będzie można m.in. panoramę nowego kina duńskiego, filmy o sztuce oraz retrospektywę Nicolasa Winding Refna, duńskiego reżysera, który zaczynał od mrocznych produkcji kręconych w Danii "Fear-X" i trylogii "Pusher" a ostatni jego film "Drive", za który otrzymał w zeszłym roku Złotą Palmę na MFF Cannes, nakręcił już w USA. Nie zabraknie również panoramy animacji (Focus on Animation), najlepszych europejskich filmów sezonu oraz najgorszych filmów świata. Najważniejsza jest jednak sekcja konkursowa - 1-2 Debiuty Filmowe.

Pokazy Galowe

Baikonur, reż. Veit Helmer, Niemcy, Rosja, Kazachstan, 2011, 95 min

"Cokolwiek spadnie z nieba, możesz zachować". To niepisane prawo kazachstańskich stepów, które chciwie przestrzegane jest przez mieszkańców małej wioski. Kiedy Julie dosłownie "spada z nieba" w niewielkiej kapsule kosmicznej, Iskander jest pierwszym, który ją odnajduje.

Esperando el Tsunami, reż. Vincent Moon, Francja, Kolumbia, 2011, 75 min

Niezwykłe muzyczne i wizualne dzieło, będące dokumentalnym filmem drogi po Kolumbii, którą przemierzają dwaj muzycy duetu Lulacruza wysysając nektar z otoczenia, tworząc i poszukując inspiracji dla swoich nowych kompozycji. Reżyser towarzyszy im w tej niezwykłej muzycznej i metafizycznej wyprawie.


Program Sopot Film Festival.
Program Sopot Film Festival. mat. prasowe


Program Sopot Film Festival.
Program Sopot Film Festival. mat. prasowe


Zapraszamy do sal kinowych, studyjnych, teatralnych, galerii oraz na kino plenerowe wprost na sopockiej plaży. Sopot Film Festival to między innymi pokazy plenerowe wprost na skraju morza.

Przeczytaj także

Informacja o biletach

Bilety
Bilety na wszystkie projekcje oraz karnety można nabyć w kasie centralnej przez cały festiwal w Dworku Sierakowskich (ul. Czyżewskiego 12). Kasa czynna codziennie w godz. 14.00-19.00. Przedsprzedaż biletów zamykana jest na dzień przed projekcją filmu.

Bilety w dniu projekcji można nabyć wyłącznie w kasie w miejscu danej projekcji. Kasa rusza na pół godziny przed pierwszym seansem w danym miejscu.

Karnety
Karnet 5 filmów: 45 zł (wychodzi 9 zł/film)
Karnet 10 filmów: 80 zł (wychodzi 8 zł/film)
Karnety można natomiast nabyć we wszystkich kasach festiwalu.

Ceny biletów na filmy:
Scena Kameralna Teatru Wybrzeże: 12 zł
Multikino: 12 zł
Multikino - filmy 3D: 14 zł
Dworek Sierakowskich (sala studyjna): 10 zł
Państwowa Galeria Sztuki (sala konferencyjna, III p.): 11 zł
Wstęp na filmy dla dzieci: 6 zł (dziecko), 10 zł (dziecko + rodzic)
Zatoka Sztuki - pokazy plenerowe : wstęp wolny
Pokazy filmów krótkometrażowych: wstęp wolny
Koncert diDOSensemble do filmu "Gabinet Dr Caligari": 10 zł

Aktualna edycja

Opinie (13)

 • oj drogawo niestety:/ (1)

  ceny dosc wysokie zważywszy na fakt, ze wiekszosc filmow planuje obejrzec....;/

  • 5 0

  • to nie ogladaj wiekszosci ;-P

   delektuj sie jednym dwoma max

   • 0 1

 • Nawet bardzo 12 zł za bilet

  To lepiej na piwko skoczyć na monciak

  • 4 3

 • Kino nieme?

  Gdzie odbędzie się koncert Mazolewski/Walicki?

  • 0 1

 • maslo maslane

  dobrze byloby zeby restauracja byla restauracja a BWA oaza sztuki wreszcie ,powtorki kalecza widza nie rozwijaja

  • 0 0

 • taniej pójść do kameralnego, helikonu albo neptuna

  Opcja dobra tylko dla ludzi z zaległościami, ew. krótkie metraże.

  • 1 0

 • nie ma karnetów?

  • 3 0

 • Jak z jakością? W zeszłym roku byłem na Generale i leciał z marnego divx'a. Coś się polepszyło?

  • 3 0

 • litości

  Jeeeeeny kto tam robił światło ???????? MASAKRA

  • 4 0

 • strona techniczna leży (1)

  trzy pytania do organizatorów:
  1. dlaczego spotkanie z p. Smarzowskim odbyło się w Domku Sierakowskich, gdzie ludzie walili drzwiami i oknami, a i tak nic nie słyszeli przez FATALNE NAGŁOŚNIENIE i odchodzili zniesmaczeni? nie dało się spotkania urządzić może w mniej kameralnym, ale bardziej odpowiednim miejscu?
  2. dlaczego na pokazy w Multikinie nie można REZERWOWAĆ miejsc? i mimo że miałam z mężem kupione bilety dużo szybciej to musieliśmy siedzieć osobno? taki to problem, żeby kino udostępniło swój system rezerwacji?
  3. który to jest Wasz festiwal - pierwszy, drugi czy dwunasty...? mam wrażenie, że tam pracują sami wolontariusze, którzy uchylają się od odpowiedzialności

  • 6 1

  • + fatalne oznaczenia

   Zgadzam się z przedmówczynią w 100% i dodam, że oznaczenia dotarcia na seans- fatalne, zarówno w PGS, scenie kameralnej oraz w multikinie trzeba było pytać, gdzie, co i jak.wkład w oznaczenia był minimalny. Miałam wrażenie, że to poważny, ceniący się festiwal- zawiodłam się.

   • 1 0

 • wolontariat przy Sopot Film Festival- NIE POLECAM (1)

  To były praktycznie same obowiązki. ew. wejście na filmy po godzinach pracy za free, ale już np. za wstęp na koncert w Dworku Sierakowskich mieliśmy płacić 30 zł. Za darmo mogli wchodzić tylko organizatorzy i nasze VIP-y. Na nas spoczywała odpowiedzialność za sprzedaż biletów i pieniądze z niej uzyskane. Często był spory ruch i nawet trzy osoby obsługiwały kasę, ale tylko jedna osoba miała podpisać raport i 'wziąć na siebie' ew. brak pieniędzy i możliwe pomyłki kolegów/koleżanek- wydawało nam się to strasznie nie fair.

  • 3 1

  • a na czym Twoim zdaniem powinien polegać wolontariat?

   bo trochę nie rozumiem? zawsze myślałam, że to rodzaj pracy, za którą wynagrodzeniem jest zdobyte doświadczenie, satysfakcja i zaświadczenie od pracodawcy. jeśli sądziliście, że to inna nazwa na "będę mówić znajomym, że jestem organizatorem i wchodzić za darmochę", to chyba nie tak. młodym naprawdę się tu i ówdzie poprzewracało...

   • 2 1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.