Impreza już się odbyła
PATRONAT

10 Minut Festiwal

22 październiku w klubie Buffet odbędzie się zajawkowa odsłona festiwalu, prezentacja pierwszej puli opublikowanych na stronie filmów, spotkanie z jury festiwalowym, koncert i przybliżenie szczegółów festiwalu, który planowany jest na luty 2012.

PROGRAM ZAJAWKI: BUFFET // 22 PAŹDZIERNIKA

19.00 - krótko o festiwalu, ale dłużej niż jest na stronie internetowej
19.30 - 21.00 - blok prezentacji i filmów jury festiwalu

Monika Bronicka - przedstawi swój film z rejsu na wyspy Trobriandzkie,
Igor Tracz - prezentacja materiału filmowego z zawodów oraz treningów psich zaprzęgów,
Daniel Krokosz - przedstawi wykład pt. "O poszukiwaniu szczęścia w podróży",
Andrzej Derengowski - opowie w swojej prezentacji o rajdach off-road.

Więcej o członkach jury festiwalu na: http://www.10minutfestiwal.pl/jury.html

21.15 - 22.00 - pokaz filmów konkursowych,
22.00 - 5.00 - after party: DEEPER THAN DEEP: [Reza / Preemo / Eclipse].

O FESTIWALU:


Festiwal powstał z myślą zarówno o ludziach z pasją, którzy prowadzą aktywny tryb życia i dokumentują swoje wyczyny, jak i o filmowcach amatorach, którzy działają w obrębie kina dokumentalnego. Zadaniem festiwalu jest promocja kultury i wszelkich aktywności związanych ze sportem, turystyką i hobby. Ma być miejscem dla ludzi z pasją, którzy przełamują bariery i przekraczają granice. 10 Minut Festiwal obywa się przede wszystkim na stronie internetowej www.10minutfestiwal.pl, gdzie autorzy mogą dodawać swoje filmy, a widzowie głosować na najciekawsze wydarzenie oraz najlepszy film pod względem artystycznym. Ponadto jak każdy festiwal zaprosiliśmy do współpracy kompetentne jury składające się między innymi z takich osób jak: Michał Szlaga (absolwent gdańskiej ASP), Igor Tracz (mistrz świata w wyścigach psich zaprzęgów) czy Monika Bronicka (reprezentantka Polski na Igrzyskach Olimpijskich w Sydney i Atenach w żeglarstwie).

Festiwal jest konkursem filmów dokumentalnych poświęconych szeroko pojętemu podróżowaniu. Propaguje aktywny styl życia, zmagania z różnymi przestrzeniami jakimi są żywioły oraz prezentuje walory artystyczne przy dokumentacji dokonań. Celem jest popularyzacja filmów dokumentalnych dotyczących podróżowania oraz wyprawowego stylu życia.

JAK TO DZIAŁA:

Wzięcie udziału w festiwalu nie wymaga wysyłania zgłoszeń i materiałów pocztą tradycyjną, wystarczy zarejestrować się na stronie www.10minutfestiwal.pl i załadować swój film.
Do 7 dni od dnia załadowania filmu na serwer organizatorzy podejmują decyzję, czy jest on zgodny z regulaminem i jeśli decyzja jest pozytywna, publikują go na platformie. Wyniki będą znane dopiero w lutym na finale festiwalu. Chcemy, żeby dla wszystkich było to zaskoczeniem.


Widzowie-internauci mogą bez rejestracji lub z użyciem profilu obejrzeć wszystkie dostępne materiały i zagłosować na nie.

Jury:

Igor Tracz // Krzysztof Korzeniewski // Michal Szlaga // Marek Szcześniak // Daniel Krokosz Monika Bronicka // Andrzej Derengowski // Natasza Caban.

DEEPER THAN DEEP:


REZA (Cylon Recordings / CX Digital / Deeper Than Deep) - Producent z Gdańska. Reprezentant jednej z największych wytwórni muzyki drum & bass na świecie - Cylon Recordings - prowadzonej przez legendę sceny - Loxego. Wraz z nim tworzy również najnowszy projekt wydawniczy CX: Digital, który skupia wokół siebie przedstawicieli eksperymentalnych brzmień muzyki drum & bass. 

ECLIPSE (Deeper Than Deep) - DJ / Producent pochodzący z Gdańska. Członek kolektywu Deeper Than Deep. Od samego początku wierny czarnej płycie. Znany przede wszystkim ze znakomitej selekcji oraz dużej kreatywności w miksie. Jego produkcje to przede wszystkim mieszanka eksperymentalnych, głębokich dźwięków posiadających w sobie charakterystyczny element niepokoju.

PREEMO (Deeper Than Deep) - DJ / Promotor. Od ponad 10 lat związany z trójmiejską sceną drum'n'bass. Członek czynnie działającego projektu Deeper Than Deep, który promuje muzykę d'n'b z pod znaku deep i minimal. Jego sety charakteryzują się eksperymentalnymi i głębokimi brzmieniami z dużą dawką hipnotyzującego basu. Kładzie ogromny nacisk na technikę mixowania i selekcję kawałków. Gościł w klubach całej Polski i grał u boku takich gwiazd jak Ed Rush, Seba, Electrsoul System, Future Engieneers, Edward Oberon, Flatliners, Morphy, Krakota, Diamond EyE. Regularnie supportował takie imprezy jak Addiction Night, Electric City, Bułka Paryska czy Soul Initiation Night.


Przeczytaj także

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij