• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Oczekiwane - pokaz filmu i dyskusja o tęczowym macierzyństwie

Kino Repertuar wszystkich kin w Trójmieście

Pokaz filmu Oczekiwanie, reż. Neriny Penzhorn, w ramach Trójmiejskich Dni Równości odbędzie się w środę, 27 maja o godz. 18.00 w Świetlicy Krytyki Politycznej w Trójmieście. Po projekcji rozmowa o macierzyństwie par jednopłciowych.
Oczekiwane (Waited for) to trzy równoległe historie par kobiet, które opowiadają o swojej drodze do macierzyństwa. Film rozpoczyna obrazek z codziennego życia dwóch kobiet, którego rozwinięciem jest scena rutynowej wizyty w ośrodku adopcyjnym. Żyjące w formalnym związku kobiety słuchają, jaka będzie kolejność działań zmierzających do przyznania im pełnej opieki nad adopcyjną córeczką.

maj 9

czwartek, godz. 18:30 - 21:30

bilety 15 zł
ulgowy 10 zł
maj 20

poniedziałek, godz. 18:00

bilety 29,90 zł
przedsprzedaż 19,90 - 27,90 zł
Akcja filmu rozgrywa się w RPA - w kraju, w którym po zniesieniu Apartheidu nierówności społeczne zyskały jeszcze większą widzialność. Mimo jednak rażących różnic związanych z przynależnością etniczną i statusem ekonomicznym obywateli w 2006 roku w kraju zaczęło obowiązywać prawo o pełnej równości związków małżeńskich par jedno- i obupłciowych. Małżeństwa nieheteroseksualne mają również prawo do adopcji dzieci i choć obowiązuje w tym zakresie pewna hierarchia, to przyjęte procedury zmierzają w kierunku zapewnienia dzieciom najbardziej optymalnych warunków rozwoju i uchronienia ich przed podwójnym wykluczeniem.

O filmie: Oczekiwane (Waited for), reż. Nerina Penzhorn, RPA 2011, czas: 60'

Pokaz filmu Oczekiwane odbędzie się w środę, 27 marca o godz. 18.00 w Świetlicy Krytyki Politycznej w Trójmieście, Gdańsk, ul. Nowe Ogrody 35, II p. Rozmowę po projekcji poprowadzą Marta Kosińska i Przemysław Minta.
Marta Kosińska - z wykształcenia psycholożka, seksuolożka, terapeutka, edukatorka seksualna i równościowa. Z zamiłowania - aktywistka, głównie w dziedzinie praw człowieka, w tym praw kobiet i osób LGBTQ. W 2012 r. za te działania wraz z całym zespołem Poradni "BezTabu" została uhonorowana Europejską Nagrodą Tolerancji. Wiedzę w zakresie nowoczesnych metod edukacji, specyfiki pracy w organizacjach pozarządowych oraz praw człowieka zdobywała na licznych międzynarodowych szkoleniach. Intensywnie współpracuje z Krytyką Polityczną i Poradnią Zdrowia Psychoseksualnego "BezTabu". Koordynatorka projektu "Tęczowe rodziny pełne sił i blasku".

Przemysław Minta - z wykształcenia prawnik, ukończył niezliczone interdyscyplinarne kursy i szkolenia, które miały sprawić, że stanie się lepszym przedsiębiorcą, pracownikiem, kierownikiem, współpracownikiem, podwładnym, menadżerem. Wiceprezes Stowarzyszenia na Rzecz Osób LGBT Tolerado, dzięki któremu spotkał wielu wspaniałych ludzi i stara się każdego dnia być lepszym człowiekiem.

Głównym organizatorem Trójmiejskich Dni Równości jest Stowarzyszenie na rzecz osób LGBT Tolerado we współpracy ze Świetlicą Krytyki Politycznej w Trójmieście.

Świetlica Krytyki Politycznej w Trójmieście to miejsce wydarzeń kulturalnych i społecznych, powstała w 2009 roku. Podejmuje działania na rzecz kształtowania otwartego i różnorodnego Trójmiasta zarówno w sferze kultury, jak i życiu społecznym. Jako środowisko budujące nowoczesną lewicę w Polsce działa na rzecz partycypacji i poszerzenia udziału obywateli w życiu publicznym oraz długotrwałej zmiany społecznej.

Opinie