• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Filmowy Dzień Kobiet

Kino Repertuar wszystkich kin w Trójmieście

9 marca (poniedziałek) o godzinie 18:00 w Projektorni GAK odbędzie się projekcja trzech filmów krótkometrażowych wyprodukowanych przez Studio Munka - Stowarzyszenie Filmowców Polskich: "Siłaczka", "Punkt wyjścia" oraz "Przedtem, potem". Trzy filmy to portrety trzech kobiet i ich zmagania z różnymi wyzwaniami.

kwi 7

niedziela, godz. 12:00

bilety 25 zł
"Siłaczka" to portret kobiety z górskiej wioski w Dagestanie, która w otaczającym ją patriarchalnym świecie przyjmuje non-konformistyczną postawę. Pomaga jej w tym doświadczenie z czasów Związku Radzieckiego, kiedy była mistrzynią w zapasach.

W "Punkcie wyjścia" poznajemy Anetę, która "zbuntowała się całkowicie" w wieku 19 lat. Trafiła do więzienia za morderstwo. Dziewięć lat później codziennie wyjeżdża poza mury zakładu karnego do domu spokojnej starości, gdzie mieszka chora od najmłodszych lat pani Helena. W jej odczuciu Aneta ma w życiu wszystko, dlatego namiętnie dopytuje dziewczynę o jej życie. Anetę czeka próba, w której pomoże jej pani Helena.

Film otrzymał kilka nagród na festiwalach filmowych: "Złotą Żabę" w Konkursie Krótkometrażowych Filmów Dokumentalnych 22. edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmowego CAMERIMAGE: nagroda za zdjęcia dla operatora Przemysława Niczyporuka (Bydgoszcz 2014); Grand Prix w Konkursie Etiud Filmowych w kategorii dokument, Konkurs Główny 12. Festiwalu Filmowego Opolskie Lamy (Opole 2014); Jantar 2014 dla najlepszego krótkometrażowego filmu dokumentalnego 33.Festiwalu Młodzi i Film (Koszalin 2014).

"Przedtem, potem" jest oniryczną, tragikomiczną opowieścią o miłości i pożegnaniu, do której pretekstem staje się rodzinna stypa. Główna bohaterka Celina zajęta karierą w wielkiej warszawskiej korporacji z trudem znajduje czas na odwiedzenie rodzinnych stron. Kiedy wreszcie dociera do domu, okazuje się że trafia na dość dziwaczny pogrzeb. Czyj - tę zagadkę będzie musiała rozwiązać razem z widzami. Na pogrzeb przybywają krewni i znajomi z zupełnie różnych światów. Dzięki temu dojdzie do spotkania osób, które nigdy nie miały się spotkać. "Przedtem, potem" to film, który daje nadzieję, że nie wszystkie rozstania są na zawsze.

Wstęp wolny!

O filmach

"Siłaczka" to portret kobiety z górskiej wioski w Dagestanie, która w otaczającym ją patriarchalnym świecie przyjmuje non-konformistyczną postawę. Pomaga jej w tym doświadczenie z czasów Związku Radzieckiego, kiedy była mistrzynią w zapasach.

reżyseria i scenariusz: Kacper Czubak, Iwona Kaliszewska
zdjęcia: Kacper Czubak
montaż: Joanna Wojtulewicz, Kacper Czubak
dźwięk na planie: Maciej Krupa
udźwiękowienie: Dariusz Wancerz
bohater: Dżamilat Gadżijewa
produkcja: Stowarzyszenie Filmowców Polskich - Studio Munka
koprodukcja, producent wykonawczy: In-forma
współfinansowany przez: Polski Instytut Sztuki Filmowej
Film powstał w ramach programu "Pierwszy Dokument".

"Punkt wyjścia"

Aneta "zbuntowała się całkowicie" w wieku 19 lat. Trafiła do więzienia za morderstwo. Dziewięć lat później codziennie wyjeżdża poza mury zakładu karnego do domu spokojnej starości, gdzie mieszka chora od najmłodszych lat pani Helena. W jej odczuciu Aneta ma w życiu wszystko, dlatego namiętnie dopytuje dziewczynę o jej życie. Anetę czeka próba, w której pomoże jej pani Helena.
trailer: https://vimeo.com/107576797
reżyseria: Michał Szcześniak
scenariusz: Michał Szcześniak i Katarzyna Bonda
zdjęcia: Przemysław Niczyporuk
montaż: Jacek Tarasiuk, Daniel Gąsiorowski
dźwięk: Radosław Ochnio, Fonograf
muzyka: Wioleta Szcześniak, Radosław Ochnio
opieka artystyczna: Jacek Bławut
kierownictwo produkcji: Bogna Janiec
bohater: Aneta Cieślik

produkcja: Studio Munka - Stowarzyszenie Filmowców Polskich
koprodukcja, producent wykonawczy: Studio Filmowe N
współfinansowanie: Polski Instytut Sztuki Filmowej
Film powstał w ramach programu "Pierwszy Dokument".

Nagrody:
"Złota Żaba" w Konkursie Krótkometrażowych Filmów Dokumentalnych - nagroda za zdjęcia dla operatora Przemysława Niczyporuka; 22. edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmowego CAMERIMAGE, Bydgoszcz 2014
Grand Prix w Konkursie Etiud Filmowych w kategorii dokument, Konkurs Główny, 12. Festiwal Filmowy Opolskie Lamy, Opole 2014
Jantar 2014 dla najlepszego krótkometrażowego filmu dokumentalnego, 33.Festiwal Młodzi i Film, Koszalin 2014

"Przedtem, potem" jest oniryczną, tragikomiczną opowieścią o miłości i pożegnaniu, do której pretekstem staje się rodzinna stypa.
Główna bohaterka Celina zajęta karierą w wielkiej warszawskiej korporacji z trudem znajduje czas na odwiedzenie rodzinnych stron. Kiedy wreszcie dociera do domu, okazuje się że trafia na dość dziwaczny pogrzeb. Czyj - tę zagadkę będzie musiała rozwiązać razem z widzami. Na pogrzeb przybywają krewni i znajomi z zupełnie różnych światów. Dzięki temu dojdzie do spotkania osób, które nigdy nie miały się spotkać. "Przedtem, potem" to film, który daje nadzieję, że nie wszystkie rozstania są na zawsze.
trailer: https://vimeo.com/66890048

scenariusz: Edyta Sewruk
reżyseria: Edyta Sewruk
zdjęcia: Jan Holoubek
producent: Dorota Eberhardt, Marcin Łunkiewicz
kierownik produkcji: Magda Błocian
kierownik postprodukcji: Kasia Matczak Three Monkeys
scenaografia: Jędrzej Kowalski
kostiumy: Katarzyna Łebska
charakteryzacja: Aneta Chaber Stankiewicz
muzyka: Irina Bogdanovich
montaż: Adrian Szczepaniak
obsada: Olga Bołądź, Małgorzata Pieczyńska, Bożena Dykiel, Emilian Kamiński, Władysław Grzywna, Wojciech Kalarus, Krzysztof Ibisz, Henryk Gołębiewski, Agnieszka Żulewska, Kamil Krupicz, Damian Łukawski, Dorota Piasecka

Produkcja: Studio Munka - Stowarzyszenie Filmowców Polskich
Koprodukcja: TVP
Koproducent: ZIELONY POMIDOR
Producent wykonawczy: ZIELONY POMIDOR, Dorota Eberhardt, Marcin Łunkiewicz
Współfinansowanie: Polski Instytut Sztuki Filmowej
Film powstał w ramach programu "30 minut".

Opinie