Wydarzenie

Barany - Islandzka opowieść

UWAGA! Impreza już się odbyła

data:
21 kwietnia 2017 (piątek)
godzina:
18:00
miejsce:

Wojewódzka Biblioteka Publiczna - Biblioteka pod Żółwiem  mapa

adres:
Gdańsk, Świętego Ducha 111/113
bilety:
wstęp wolny

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Gdańsku zaprasza na projekcje filmu Barany. Islandzka opowieść. Seans w ramach projektu Biblioteka Movie zakładającego spotkania łączące projekcję ambitnego kina z repertuaru Gutek Film wraz z debatami zgłębiającymi problematykę obejrzanego obrazu. Celem projektu jest nawiązanie dialogu miedzy odbiorcami, a także uchronienie od bezrefleksyjności związanej z obiorem dóbr kultury."Reżyser filmu - Grimur Hákonarson - ukazuje samotność jednostki w obliczu dylematów moralnych oraz etyczne zagadnienia dotyczące relacji międzyludzkich, doprowadzając do konstatacji o schorzeniu i wypaczeniu całego społeczeństwa. W tym sensie jego dziełu blisko do założeń filozoficzno - socjologicznych Zygmunta Baumana. Warto zgłębić się w historii zawartej w Baranach, bowiem okazuje się, że nie snują one jedynie islandzkiej opowieści, a uniwersalną przypowieść o człowieku i złożoności jego postępowania."

Magdalena Nowińska - pomysłodawczyni i koordynatorka Projektu Biblioteka Movie

Film Barany. Islandzka opowieść znalazł się w zeszłorocznym rankingu najciekawszych produkcji według portalu Głos Kultury: http://www.gloskultury.pl/subiektywny-remanent-kina-ranking-7-wspanialych-najlepsze-filmy-2016-roku/

Prelekcje przed pokazem oraz debatę zgłębiającą problematykę obrazu poprowadzi Joanna Kiedrowska - kulturoznawczyni, doktorantka Uniwersytetu Gdańskiego. Jej zainteresowania naukowe dotyczą systemu produkcji filmowej w Polsce - ze szczególnym uwzględnieniem polskiej animacji - oraz ekonomii kina.

Wstęp wolny. Ilość miejsc ograniczona!
 
Dodaj zdjęcie

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.
zamknij

Najwyżej oceniane

Obdarowani
Ocena: 7.0 / 12 głosów
Fatima. Ostatnia tajemnica
Ocena: 6.9 / 33 głosy
Mała Wielka Stopa
Ocena: 6.7 / 50 głosów

Zapowiedzi